Канабіноїди: канабігерол (КБГ)
Канабігерол (КБГ) не має психоактивних властивостей, але він продемонстрував свою неабияку ефективність в медицині. Усі активні компоненти канабісу утворюються з КБГ: ферменти разом з клітинами рослин синтезують нові з'єднання, які містять ТГК, КБД та КБХ.
ЯКИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ КБГ ТА КБД?
Канабідіол і канабігерол не є психоактивними канабіноїдами, впливають на одні й ті самі рецептори CB1 и CB2, можуть пригнічувати дію ТГК. А згідно з дослідженням Trusted Source 2018 року, схоже, мають ще й протизапальну дію.

КБГ також може впливати на організм, збільшуючи рівні анандаміда - природний канабіоїд, який допомагає контролювати біологічні функції - сон, апетит та пам'ять. Також допомагає мозку регулювати активність нейронів, блокує серотонинові рецептори, що має важливу роль у лікуванні депресивних станів.
На сьогодні, основна різниця між КБД і КБГ зводиться до кількості проведених досліджень: канабідіол є більш вивченим
ЯКИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ КБГ ТА КБД?
Усі дослідження взяті з PubMed - це наукова система пошуку, що пропонує доступ до бази даних MEDLINE посилань, досліджень та статей у журналах біомедичного спрямування.

КБГ може бути корисним при:

  • Запалення - в дослідженні 2007 році, опублікованому в журналі дерматології (Journal of Dermatological Science), вчені виявили, що КБГ і інші канабіноїди можуть лікувати запалення, наприклад псоріаз. Дослідження на тваринах 2013 року опубліковане в журналі біохімічної фармакології (Biochemical Pharmacology) показало, що КБГ має здатність зменшувати запалення в кишечнику щурів, тож можна припустити, що КБГ може бути ефективним для лікування цієї хвороби і у людей.

  • Глаукома - медичний канабіс ефективно лікує глаукому, і КБГ займає не останнє місце в цьому. Дослідження, опубліковане в 2008 році, доводить, що КБГ може бути ефективним при лікуванні цього захворювання, оскільки зменшує внутрішньоочний тиск.

  • Дисфункції сечового міхура - певні канабіноїди впливають на скорочення сечового міхура, це довело дослідження 2015 року. За результати якого CBG, THCV, CBD та CBDV лікують дисфункцію сечового міхура, але найбільшу перспективу у цьому процесі має КБГ.

  • Нейродегенеративні захворювання - в дослідженні 2015 року, проведеному на лабораторних мишах і опублікованому в журналі лікування нервових хвороб (Neurotherapeutics), вчені відкрили, що КБГ "дуже активний нейропротектор", який також підвищує рівень антиоксидантного захисту. Результати показали, що КБГ може стати перспективним способом лікування деяких нейродегенратівних захворювань, таких як хвороба Гантінгтона.

  • Бактеріальні інфекції. Дослідження, проведене у 2008 році виявило виняткові антибактеріальні та протимікробні властивості КБГ! Вчені визначили, що КБГ може стати ліками від метицилін-резистентного золотистого стафілокока (MRSA) - інфекції, стійкої до деяких антибіотиків. Ці інфекції важко піддаються лікуванню і є небезпечними.

  • Онкологія. Після дослідження 2014 року, вчені зробили висновок, що канабіноїди, які не є психоактивними, такі як КБГ та КБД, можуть стримувати ріст і розвиток онко клітин та пухлин. А дослідження 2006 року показало, що КБГ є ефективним у лікуванні раку молочної залози.

  • Втрата апетиту. Дослідження 2016 року на лабораторних щурах показало, що КБГ стимулює апетит. Це може бути якісно покращити життя пацієнтів, що проходять хіміотерапію.
Про побічні ефекти продуктів КБГ відомо дуже мало. Він добре переноситься щурами, але наразі недостатньо досліджень, аби багато говорити як це співвідноситься з людиною.
ЯКА ПОБІЧНА ДІЯ?
Судячи з представлених на ринку продуктів, найбільш перспективними властивостями КБГ вважаються антибактеріальні та протимікробні.

На даний момент нью-йоркська компанія Axim Biotechnologies, що займається виробництвом ліків на основі канабіноїдів, успішно зареєструвала безліч патентів, що включають КБГ і КБД, в тому числі патент на розробку зубної пасти і ополіскувача для порожнини рота з додаванням канабісу, а також патент на крем для місцевого застосування, що полегшує симптоми атопічного дерматиту. Крім того, компанія нещодавно отримала патент на протимікробні склади, що включають канабіноїди, і планує створити порошок на основі КБГ для лікування мікозу.
Медична сфера далеко не єдина,
де використовується КБГ
Сьогодні КБГ занадто дорогий і чи зможе він досягти всеосяжної популярності, як КБД або ТГК, залежить від того, чи знизиться його вартість.
Ціна КБГ досягає $ 20 000 за кілограм, тоді як КБД коштує приблизно $ 3600, що в 5-6 разів дешевше. Саме тому так мало досліджень з цим канабіоїдом.

Щоб отримати максимальну кількість канабігеролу, рослину потрібно зрізати дуже рано. А попит на КБД і ТГК настільки високий, що більшість гроверів не хочуть відмовлятися від них і інших канабіноїдів на користь КБГ. Теоретично вони можуть почати це робити, якщо інтерес до КБГ підвищиться.

Наприклад, в дослідженні 2005 року вчені аналізували механізм, відповідальний за накопичення канабігерола в південно-італійському канабісі, з домінантним вмістом цього каннабіноїда. Експеримент проводила британська фармацевтична компанія GW Pharmaceuticals, яка розробляла Epidiolex - препарат на основі КБД, призначений для лікування дитячої епілепсії. У міру вивчення другорядних канабіноїдів КБГ, можливо, почне з'являтися все більше продуктів з канабісу.