Новини канабісу

Витрати на медичний каннабіс в Канаді досягли мінімуму за 5 років у першому півріччі

Світ
Згідно з новими даними Статистичного управління Канади, витрати Канади на медичний каннабіс впали до мінімуму за п’ять років у першій половині 2021 року, оскільки рекреаційна марихуана досягла рекордних продажів, а більше пацієнтів домовилися вирощувати власні рослини.

Пацієнти в Канаді витратили 242 мільйони канадських доларів (197 мільйонів доларів) на медичний каннабіс у першому півріччі цього року, у порівнянні з 294 мільйонами канадських доларів у другій половині 2020 року і на 23% менше, ніж рекордні 316 мільйонів канадських доларів, витрачених за останні шість місяців. 2017 року, свідчать нові цифри.

Цьогорічні витрати в першому півріччі є найнижчими за півроку з 2016 року, коли витрати склали 177 мільйонів канадських доларів за останні два квартали.

У лютому було зареєстровано 265 841 активних пацієнтів з канабісом у власників федеральних ліцензій на каннабіс, що також є найнижчим показником за багато років, перш ніж дещо зросло до 292 399 у березні, згідно з даними Health Canada.

У Канаді більшість медичних канабіс продається безпосередньо пацієнтам через ліцензованого виробника. Немає законних на федеральному рівні вітрин медичного каннабісу.

Проте все більше канадців, ніж будь-коли, вирішують вирощувати власну медичну марихуану.

Кількість тих, хто зареєстрований у Health Canada для виробництва канабісу для власних медичних цілей, або тих, хто призначає когось для виробництва канабісу, майже подвоївся з 2018 року.

У жовтні 2018 року 25 945 пацієнтів отримали дозвіл вирощувати власну медичну коноплю або призначили когось вирощувати її від свого імені.
Згідно з останніми даними, у грудні 2020 року ця загальна кількість досягла рекордних 43 680, а в березні впала до 39 525.

Кен Вайсброд, колишній керівник стратегії канабісу в найбільшій канадській аптеці в Торонто Shoppers Drug Mart, сказав, що поширення рекреаційних магазинів марихуани в країні, ймовірно, тягне деяких пацієнтів, які шукають зручність і цінність, на ринок для дорослих.

«Ви маєте стрибок у магазинах, і все знову відкривається, (у деяких) провінціях дозволено самовивезення, тому медичним пацієнтам стало набагато легше зателефонувати в магазин і отримати ліки, якщо вони вже були налаштовані на терапію », – сказав Вайсброд у телефонному інтерв’ю.

Weisbrod спостерігає постійне зниження продажів медичної канабісу, оскільки доступність на ринку для дорослих зросла.

Він сказав, що продажі медичної коноплі можуть відновитися після того, як ліцензовані виробники досягнуть стандартизації у виробництві та завершить успішні випробування на підтримку клінічних результатів.

«Справді обнадійливим є те, що деякі компанії роблять крок далі, прагнучи отримати ліцензію на натуральні продукти здоров’я, а на найвищому рівні – ліцензію на виробництво ліків у Канаді», – сказав Вайсброд.

«GMP Health Canada є одним із найвищих стандартів у світі, що демонструє здатність виробництва найвищої якості. Ось де і потрапить медичний пацієнт (канабіс).

Він зазначив, що «ці компанії зможуть почати підтримувати свою продукцію (медичними) претензіями, коли вони будуть проходити шлях дослідження».

«Ці продукти є медичними», — додав Вайсброд. «Ви побачите зрушення, щоб дійсно розрізняти».