Новини канабісу

Німеччина легалізує рекреаційний продаж канабісу, обіцяє коаліцію

Світ
Згідно з коаліційною угодою, оприлюдненою в середу, три партії, які, як очікується, сформують наступний уряд у Німеччині, погодилися регулювати розповсюдження та продаж рекреаційної канабісу.

Найбільша європейська економіка, яка робить крок до легалізації та регулювання марихуани, розглядається як значне досягнення соціальними групами, які вже давно виступають за припинення заборони канабісу.

Підприємства також сподіваються отримати прибуток від продажу препарату під пильним оком державних регуляторів.

Проте в документі було мало деталей.

«Ми запроваджуємо контрольовану розповсюдження канабісу дорослим для споживання в ліцензованих магазинах. Це контролює якість, запобігає переміщенню заражених речовин і гарантує захист неповнолітніх», — йдеться у невеликому розділі «Політика щодо наркотиків», що є частиною 177-сторінкової угоди.

Незрозуміло, де реформа канабісу займає місце серед довгого списку обіцянок коаліції.
Сторони також заявили, що планують переглянути закон через чотири роки, щоб зважити його соціальний вплив.

Коаліція трьох партій готова отримати владу від чинного консервативного уряду вже в грудні, також до ратифікації угоди.

«Майже без деталей»

Альфредо Паскуаль, віце-президент з інвестиційного аналізу Seed Innovations, сказав MJBizDaily, що угода є підтвердженням того, що новий уряд має намір легалізувати каннабіс для дорослих.

«Але терміни до створення рекреаційного ринку на даний момент багато в чому непередбачувані», – сказав Паскуаль.

«Без того, що в документі про коаліційну угоду майже не вказано деталей, «легалізація» може означати багато різних речей».

Паскуаль зазначив, що фактичний законопроект про легалізацію ще має бути розроблений та затверджений.

Будь-який закон і нормативно-правові акти, які ще не розроблені, створять доступний для бізнесу ринок марихуани для дорослих.

Остаточне схвалення може зіткнутися з опором з боку Бундесрату, який представляє 16 федеративних штатів на федеральному рівні.

Бундесрат, друга законодавча палата, яка виступає противагою федеральному парламенту Бундестагу, продовжуватиме контролюватись консервативною партією канцлера Ангели Меркель, що йде на посаду, щонайменше протягом наступних років або двох, «можливо, довше, залежно від майбутніх результатів місцевих виборів». », - сказав Паскуаль, колишній  журналіст MJBizDaily .

«Існують також міжнародні наслідки, можливо, виклики на рівні ЄС та ООН, які нові політики повинні будуть враховувати, коли вони пройдуть через фактичний процес легалізації».

Європейський Союз посилається на Рамкове рішення Ради 2004/757/JHA , а ООН – на Єдину конвенцію про наркотичні засоби 1961 року.
Угода між трьома сторонами доступна тут (німецькою мовою).

Оновлення Люксембургу

Також у середу сусідній Люксембург оприлюднив більше подробиць про майбутню легалізацію та декриміналізацію канабісу.

Люксембург відмовився від попередньої обіцянки створити регульований ринок з продажу канабісу для дорослих.

Останній план дозволить вирощувати до чотирьох рослин на домогосподарство, але продаж не буде дозволено.

Невелика країна також планує доручити Міністерству юстиції підготувати законопроект у співпраці з п’ятьма іншими міністерствами та органами юстиції.

Зберігання в громадських місцях буде дозволено, якщо воно не перевищує 3 грамів, згідно із запропонованими правилами, але споживання в громадських місцях не дозволено.

Це може передвіщати жорстку бюрократичну систему, яка майже не залишає місця для прибутку приватним підприємствам.