Новини канабісу

Дослідження: “немає доказів”, що закони про доступ до медичної конопель заохочують молодь вживати марихуану

Медицина
Балтимор, штат Меріленд: згідно з даними, опублікованими в журналі "Зловживання речовинами", ані прийняття законів про легалізацію каннабісу в медичних установах, ані створення диспансерів не пов'язані з будь-якими зростанням вживання марихуани молодими людьми.

Група дослідник, які пов'язані з Університетом Джонса Хопкінса в Балтіморі, а також з Гарвардським університетом та Комісією з контролю над канабісом штату Массачусетс, проаналізувала тенденції споживання канабісу більш ніж у мільйона підлітків (9-12 класи) за майже 25-річний період.

Згідно з попередніми дослідженнями автори прийшли до висновку про те, що "це дослідження не виявило жодних доказів збільшення кількості підлітків, які повідомляють про вживання марихуани протягом минулих 30 днів або вживання важкої марихуани, яке пов’язане з державним введенням в дію закону про ЗММ (закон про медичную марихуану) чи операційними диспансерами ЗММ."

Автори додали: "Наш основний висновок полягав у тому, що підлітки, які проживають в штатах з ЗММ, мали значно нижчі шанси на вживання марихуани протягом останніх 30 днів (в даний час) в порівнянні з підлітками, які проживають в штатах, що не відносяться до ЗММ (6%). При проведенні стратифікованої проби по класах шанси у 9-х класів були на 9 відсотків нижчі, тоді як для інших класів відмінностей не було”.

Коментуючи висновки дослідження, заступник директора NORML Поль Арментано заявив: "Ці дані, зібрані в 46 штатах за більш ніж два десятиліття, однозначно свідчать про те, що доступ до медичного каннабісу може бути законодавчо регламентований безпечним і ефективним чином і що це не впливає ненавмисно на звички молодих людей. Ці висновки повинні переконати політиків та інших в тому, що реальний досвід держав в області поширення медичного канабісу є успішним як з точки зору суспільної охорони здоров'я, так і з точки зору суспільної безпеки."

Повний текст дослідження, “Закони про медичну марихуану (ЗММ) та диспансерні положення не пов’язані зі зростанням шансів на вживання підлітками або інтенсивного вживання марихуани: аналіз штату 46, 1991-2015 рр.”, з’являється у журналі “Зловживання речовинами”. Додаткова інформація доступна у інформаційному бюлетені NORML, "Регулювання марихуани та норми використання підлітків."

ДЖЕРЕЛО