Новини канабісу

На Канаду посилюється тиск щодо скасування заборони на імпорт медичної марихуани

Світ
Різна група країн, підприємств та організацій закликає уряд Канади усунути нетарифні бар’єри, які ефективно блокують комерційний імпорт несанкціонованого медичного канабісу, навіть якщо деякі місцеві гравці кажуть, що заборона необхідна для захисту віджатих вітчизняних культиваторів.

Компанії – деякі зі штаб-квартирою в Канаді, але виробництвом за кордоном – приєдналися до таких країн, як Колумбія та Ямайка, закликаючи Канаду за заборону іноземної конкуренції в галузі медичної марихуани, яка в основному залишається закритою для іноземних експортерів.

Робоча група Канадської торгової палати з канабісу приєдналася до заклику дозволити іноземну конкуренцію в Канаді, хоча й в обмеженій формі.

А в жовтні уряд Колумбії висловив занепокоєння щодо обмеження Канади на комерційний імпорт до Світової організації торгівлі (СОТ).

Джерела в галузі кажуть, що суть проблеми полягає в тому, що Міністерство охорони здоров'я Канади, урядовий орган, якому поставлено завдання регулювати імпорт та експорт канабісу, затягує свої кроки, дозволяючи імпортувати комерційну медичну коноплю в країну.

Деякі керівники кажуть, що це ставить Канаду на хиткі позиції щодо міжнародних торгових угод, навіть якщо Канада є світовим лідером з експорту канабісу.

Однією з компаній, яка хотіла б постачати медичну коноплю до Канади, є Avicanna зі штаб-квартирою в Торонто.

«Ми є канадською компанією з усією нашою науково-дослідною та клінічною інфраструктурою в Канаді, де розробляються наші продукти. І хоча ми культивуємо наші канабіноїди та виробляємо деякі з наших готових продуктів в Колумбії, єдиний ринок, на який ми не можемо їх експортувати, — це наша власна країна», — сказав генеральний директор Avicanna Арас Азадян електронною поштою.

Компанія, яка має медичну продукцію в списку найбільшої в Канаді аптечної мережі Shoppers Drug Mart, заявила, що їй довелося передати виробництво на аутсорсинг канадським компаніям, щоб комерціалізувати чотири свої бренди в країні.

Однак джерела в бізнесі в Канаді стверджують, що обтяжливий податковий режим вже вижимає з виробників канабісу кожну копійку, а дозвіл іноземної конкуренції додасть рівень до і без того складної регуляторної системи.

«В цілому імпорт не приносить жодної економічної вигоди», – сказав Брюс Лінтон, ветеран галузі та колишній головний виконавчий директор компанії Смітс-Фоллз, Canopy Growth в Онтаріо.

«Я думаю, що вони не збираються (дозволяти імпорт) і не повинні, тому що ви експортуєте робочі місця. З більшої економічної точки зору, робочі місця виявилися там, де вони були найбільш відчайдушно потрібні».

Тим не менш, Канада є єдиною країною у світі з великим регульованим експортним ринком медичної канабісу, який забороняє імпорт.

Раніше Health Canada повідомляла MJBizDaily, що «загальна політика полягає в тому, щоб видавати дозволи на імпорт або експорт лише за обмежених обставин», таких як:
  • Імпорт насіння та рослин для нового власника ліцензії, що постачає медичний ринок.
  • Імпорт ліків, що відпускаються за рецептом, що містять марихуану, які підлягають передпродажному дозволу.
  • Імпорт невеликих кількостей канабісу для наукових цілей.

З 2018 по 2020 рік Канада дозволила експорт майже 30 000 кілограмів (66 139 фунтів) висушеної медичної коноплі. Ще 35 500 літрів (9 378 галонів) олії канабісу було дозволено експортувати за кордон.

Концерн СОТ

Виробники медичної коноплі від Ямайки до Колумбії та Австралії кричать через небажання Канади дозволити імпорт медичної канабісу для комерційного продажу.
У жовтні Колумбія висловила свої занепокоєння на засіданні комітету СОТ щодо доступу до ринку.

Наступне засідання комітету заплановано на четвер, 9 грудня.

Clever Leaves, колумбійський виробник канабісу з головним офісом у Нью-Йорку, заявив, що буде зацікавлений в експорті медичної канабісу до Канади.

Компанія заявила, що її діяльність у Колумбії отримала сертифікат Європейського Союзу з належної виробничої практики, а якість її колумбійської продукції вища, ніж у багатьох, що виробляються в Канаді відповідно до належної виробничої практики .

«Цей асиметричний підхід Канади до міжнародної торгівлі є порушенням міжнародних торговельних зобов’язань Канади в рамках СОТ і ЗВТ Канади з Колумбією», – сказав MJBizDaily генеральний директор Clever Leaves Кайл Детвілер. Його ЗВТ посилався на власні угоди про вільну торгівлю Канади.

«Канада любить говорити, що вона торгова нація і поважає міжнародне торгове право та верховенство права, але тут це явно не так. Ми дозволяємо тонни комерційного експорту, але ніякого комерційного імпорту».

Detwiler лобіював у федерального уряду Канади відкриття канадського ринку.

«Міжнародна торгівля медичним канабісом дозволена Міжнародними угодами ООН про наркотики», – сказав він. «Крім того, власний закон Канади про каннабіс, відповідно до цих договорів, дозволяє як імпорт, так і експорт медичної канабісу.

«Це Міністерство охорони здоров’я Канади нав’язало політику недотримання власного закону».

Ямайка також виступає проти заборони Канади на імпорт.

Минулого року MJBizDaily повідомляв про те, що Ямайка висловила заперечення щодо заборони уряду Канади.

«Видається очевидним, що відмова канадського уряду дозволити імпорт комерційної кількості марихуани з Ямайки ставить під загрозу інвестиції кількох канадських інвесторів у Ямайку», – сказав Одлі Шоу, тодішній міністр сільського господарства Ямайки.

Палата хоче імпорт

Канадська торгова палата, розташована в Оттаві, через свою Національну робочу групу з канабісу (NCWG) хоче, щоб країна вирішила проблему, що кипить, стверджуючи, що статус-кво потенційно загрожує доступу Канади до зовнішніх ринків.

У листі до прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо бізнес-група рекомендувала Канаді «зняти заборону на комерційний імпорт лікарських засобів, що дозволить розробляти та поставляти пацієнтам нові медичні продукти з канабісу, заохочуючи внутрішні інвестиції».
Якщо Канада хоче мати потужний ринок експорту медичної канабісу, сказав співголова NCWG Натан Місон, країна повинна вирішити питання комерційного імпорту.

«Ми повинні обговорити, як виглядають імпорт та експорт згідно з взаємними, існуючими міжнародними торговими угодами та конвенціями, щоб ми не порушували, – сказав він MJBizDaily в телефонному інтерв’ю, – щоб ми не отримували активних заходів проти каннабісу (канабісу) культиватори».

«Ми кажемо, давайте зняти шори, щоб ми могли почати ці розмови зараз, щоб побачити, який є здоровий баланс (імпорт/експорт), щоб ми могли продовжувати розширювати канадський бізнес, виконуючи наші міжнародні зобов’язання».

Місон пропонує Канаді розглянути це питання рано чи пізно, «тому що я не хотів би бачити, як Ямайка звинувачує нас у порушенні СОТ».

«Це не означає, що все вдається. Ми говоримо: «Давайте поговоримо... щоб створити міжнародні можливості та визначити, що ми можемо принести, що не зашкодить культиваторам».»