Це нейродегенеративне захворювання, воно повільно розвивається і призводить до органічного ураження мозку. Як це відбувається? Протеїни з'єднуються в мозку, формуючи так звані "бляшки" або "вузли". Зв'язки між нервовими клітинами руйнуються, з часом клітини гинуть, мозкові тканини руйнуються.
Альцгеймер впливає на пам'ять і когнітивні навички, призводить до затьмарення свідомості, змін настрою й дезорієнтації в просторі та часі. Хворобою не можна заразитися випадково, неможливо передати її комусь. Найчастіше зустрічається в людей віком 65 років і старше, є найбільш поширеним видом деменції – близько 60–65% від усіх випадків.
Хвороба є термінальною: поступово погіршується загальний стан здоров'я. Прогресує ніби повільно, але статистика безжальна: середня тривалість життя після встановлення діагнозу становить близько 7 років. Ефективних ліків проти цього захворювання наразі немає.
Головний симптом Альцгеймера – втрата пам'яті, а не забудькуватість і неуважність. У світі, де так багато інформації не дивно постійно щось забувати. Та як відрізнити одне від іншого? Американський психіатр Н.Бухгольц сказав: